Metody zabezpieczania lakieru samochodowego. Przegląd i porównanie rozwiązań

folia na lakier

Wygląd samochodu ma dla wielu użytkowników równie dużą wagę co osiągi auta czy oferowany przez nie komfort jazdy. Wynika to w dużej mierze z zamiłowania do estetycznie prezentujących się samochodów, lecz ma także znaczenie praktyczne, ponieważ pojazd z zadbaną karoserią będzie można odsprzedać za dużo wyższą cenę. Warto też pamiętać o tym, że brak uszkodzeń oznacza optymalną ochronę przed korozją. Efekty tego rodzaju nie przychodzą jednak same i z reguły wymagają zastosowania starannie dobranego i zaaplikowanego zabezpieczenia lakieru. W Gdańsku prace pozwalające na ochronę nadwozia i zachowanie jego atrakcyjnego wyglądu można zlecić firmie Car Wash Auto Spa G-Car, która zajmuje się profesjonalnym auto-detailingiem. Przyjrzyjmy się bliżej opcjom, jakie są dostępne.

Jak można najłatwiej zabezpieczyć lakier?

Sposobem na doskonałe zabezpieczenie powłoki lakierniczej auta jest korzystanie z odpowiednich preparatów nakładanych na umyte auto. Rozwiązaniem, które jest najtańsze i najprostsze okaże się zastosowanie na karoserię wosku. Zagwarantuje on ładny wygląd samochodu, sprawiając, że wóz stanie się bardziej lśniący. Łatwiej będzie również spływała z niego woda, co przełoży się na dłuższe utrzymywanie czystości. Mniejszym problemem będą zbierające się na wozie ptasie odchody, liście czy inne resztki organiczne, ponieważ szybciej da się je usunąć i nie zostawią po sobie śladów. Opcją dającą o wiele lepszą ochroną, lecz wymagającą fachowej aplikacji jest nałożenie powłoki ceramicznej. Choć jest ona niezwykle cienka, będzie zmniejszała ryzyko zarysowania i w efekcie zmatowienia lakieru. Zapewni też skuteczne eliminowanie przebarwień czy odprysków po uderzeniu o samochód niewielkich drobin różnego rodzaju.

Jak ochronić lakier przed uszkodzeniami?

Innym rozwiązaniem stosowanym w celu ochrony lakieru jest nałożenie na pojazd cienkiej folii z tworzywa sztucznego. Daje ona możliwość dowolnej zmiany koloru, a jednocześnie tworzy powłokę amortyzującą uderzenia kamieni, zabezpieczającą przed otarciami czy zarysowaniami. Prace tego rodzaju należy jednak powierzyć specjalistom.

Wróć do bloga

Kontakt

logo

ul. Miałki Szlak 27

80-717 Gdańsk

+48 570 04 44 04

biuro@g-car.com.pl

tab fb